חיפוש

כיצד חוקר פרטי חוקר מעילה בארגון?

בארגונים מסוימים עשויה להתרחש עבירה של מעילה על ידי אחד מהעובדים. עובד שמועל בתוך הארגון שלו, עלול להסב נזק משמעותי למטרות ולפעולות השונות של הארגון. "לעלות" על עובד כזה אינו דבר פשוט, גם אם כל הסימנים מצביעים באופן מובהק על עבירה שהתרחשה. ככה חוקר פרטי יחקור מעילה בארגון. 

 

מעילה בארגון

מעילה בארגון היא עבירה משמעותית שיכולה להסב נזקים מהותיים למטרות של הארגון, לפעולות שהוא מבצע ולשאיפות שלו. ככל שהארגון גדול יותר, כך הסיכויים שעובד שיבצע מעילה בתוך הארגון ייתפס הם נמוכים. בארגונים בסדר גודל בינוני ויותר מכך, הנזקים שהעובד עשוי להסב יכולים להימשך לזמן ארוך, מה שיגרור פגיעה מתמשכת בעסק. המניעים של העובד פחות משמעותיים למנהלים של הארגון, ולא תמיד יש משמעות למניעים אלו מבחינת הארגון עצמו. חוקר פרטי יסייע לכם למצוא את מי שמועל בארגונכם.

חוקר פרטי

מדוע נדרש סיוע ממשרד חקירות?

אם אתם חושדים שמתבצעת מעילה בארגון שלכם, מוטב שתפנו אל משרד חקירות. ישנן כמה סיבות מדוע נדרש סיוע ממשרד כזה. לא תמיד המשטרה יכולה להקצות את המשאבים הדרושים למציאת העובד שמעל, ולפעמים היא גם לא רואה עניין לציבור בביצוע חקירה ייעודית. מנגד, משרד חקירות יוכל להשקיע את המשאבים הדרושים לגילוי העובד שביצע את המעילה.

 

פתיחת חקירה סמויה

אם תפנו אל משרד חקירות בבקשה לסיוע במציאת עובד שביצע מעילה על ידי חקירה פרטית, המשרד יקצה את כוח האדם הדרוש לביצוע החקירה לפי ההערכות שלו ולאחר מכן יפתח בחקירה סמויה. חקירה סמויה היא חקירה שמעט מאוד אנשים יודעים עליה. המטרה היא שכמות מצומצמת של אנשים תכיר את עבודת משרד החקירות, מה שימנע מהעובד שמעל לבצע פעולות מהצד שלו שיאפשרו לו למנוע את הגילוי שלו.

חוקר פרטי

שימוש באמצעים שונים

חוקרים פרטיים משתמשים בלא מעט אמצעים שונים במהלך החקירה שלהם. חוקר פרטי ישמור על האיזון בין הצורך להשתמש באמצעים שונים לבין החובה לשמור על החוק. החוקר הפרטי יבחן את מצלמות האבטחה, יעיין בנתונים שיוצגו בפניו, ישתמש בהאזנות במקום העבודה במסגרת מה שמתאפשר לו מבחינת החוק ויאסוף ממצאים שונים.

 

זימון עובדים

בשלב מסוים, החקירה עשויה להפוך לגלויה. החקירה תהפוך לגלויה כאשר לחוקר הפרטי יש אינדיקציות שמעידות על חשוד עיקרי, או על מספר חשודים. החוקר הפרטי יוכל לזמן אליו עובדים על מנת שהאחרונים יבצעו בדיקות פוליגרף או יענו על שאלותיו.

 

קבלת כל המידע הרלוונטי

על מנת שמשרד החקירות ימצא את העובד שמעל בארגון שלכם, הוא צריך לקבל את כל המידע הרלוונטי. שימו לב שלפני שאתם פונים אל משרד חקירות, אתם אוספים את כל המידע שנאסף בארגון שלכם ויכול לסייע לחוקרים הפרטיים. שתפו איתם פעולה על מנת שהם יקבלו את נקודת המבט הטובה ביותר, שתסייע להם בהשלמת החקירה בהצלחה.

חוקר פרטי

אולי תאהבו גם את