חיפוש

חקירות פרטיות במקרים של מיזוגים עסקיים שונים

עומדים לפני מיזוג גדול עם עסק אחר? קיבלתם הצעה לשלב כוחות עם חברה שאתם לא כל כך מכירים? חוקרים פרטיים יכולים לסייע לכם בכך. 

בחירת בן זוג למערכת יחסים או לחיים היא הליך מורכב שדורש הרבה דייטים ומחשבות, בחירת שותף עסקי, או מיזוג בין חברות הוא החלטה חשובה לא פחות ובהמשך לכך, החלטה אשר חייבים להיות מעורבים בה שיקולים ומחשבות טרם לקיחתה. בדיוק בשביל זה, משרדי חקירות מציעים לקהל לקוחותיהם לקבל מידע על העסק איתו הם עומדים להתמזג על מנת שיוכלו לקבל את ההחלטה בצורה הטובה ביותר.

 

בדיקה מעמיקה לפני הסכם

מהרגע שבו תחתמו על הסכם מיזוג עם עסק אחר אתם מחויבים למלא אותו ולנהל את העסקים שלכם בשותפות. באם תחליטו לבצע בדיקה בעזרת חוקר פרטי טרם החתימה על ההסכם או בכלל טרם התחלת ההליכים ישנם כמה דברים שדרכם תוכלו לקבל מידע יותר מפורט ומעמיק על המיזוג העתידי.

  1. תביעות שהוגשו נגד העסק
  2. בדיקות אשראי ובדיקות פיננסיות
  3. איסוף מודיעין עסקי
  4. בדיקת נאותות כללית

 

עסקים לא חושפים הכל

הרעיון בביצוע והזמנת חקירות כלכליות מתבסס על כך שעסקים לא חושפים הכל, בטח לא לקראת מיזוג עם עסק אחר ומעדיפים לשמור את הכביסה המלוכלכת בתוך החברה על מנת לשמור על החוזק שלה כלפי החוצה. לרוב אין זה מפריע, לא כל הדברים הבעייתיים בעסק מעניינים עסקים אחרים, אך כאשר מדובר על מיזוג, הפיכת שני עסקים לעסק אחר, כל הבעיות האלה שהעסק מסתיר הופכות להיות הבעיות של העסק השני וכעת, כבר כל בעיה מעניינת.

 

זה יכול לקרות גם לכם

עבור חלק מהאנשים חקירות פרטיות ודאי יכולות להיראות כמוגזמות או מוערכות יתר על המידה, אך תופתעו לדעת כמה נפוצים הם מיזוגים כלכליים הרסניים כך שזה ממש יכול לקרות גם לכם. הרי עבור חברה כושלת מיזוג מוצלח יכול להיות גלגל הצלה, אם רק יצליח להסתיר מהעסק השני את הבעיות והקשיים שיש לו.

 

התשלום שווה את זה

אי אפשר להתעלם מכך שחקירות פרטיות יעלו לכם כסף, במיוחד כאלו איכותיות באמת, אך בפועל, התשלום הוא ללא ספק – שווה את זה. המידע אשר יעלה מהחקירה יכול לחסוך לכם הפסדים מבחינה פיננסית ומבחינת מוניטין על ידי כך שיגרום לכם לבטל את המיזוג ולהימנע מהחלטה מקצועית כושלת שתעלה לכם עוד הרבה יותר כסף.

במקרים של מיזוגים עסקיים בין שני עסקים או אפילו יותר, חקירות פרטיות מאפשרות לעסק לקבל מידע על מי שהוא עתיד להתמזג עמו, מידע אשר בדרך קבע הוא לא חושף ואולי אפילו רוצה ומעדיף להסתיר. המידע הזה יוכל לספק קרקע יציבה יותר לקבלת ההחלטה באם ללכת למיזוג או דווקא לבטל אותו.

חקירות-פרטיות

אולי תאהבו גם את