חיפוש

אתם עצמאיים? 3 טיפים להתנהלות פיננסית נכונה

אחד ההבדלים המהותיים בין בעל מקצוע עצמאי לשכיר בא לידי ביטוי בכל מה שקשור להתנהלות פיננסית. שכיר נהנה מכך שהמעסיק שלו דואג לחלק מהדברים והוא לא צריך לעשות דבר, עצמאי צריך לדאוג לעצמו, אף אחד לא יעשה זאת עבורו. לכן חשוב שהוא יכיר טיפים שיכולים לעזור כיצד להתנהל פיננסית בצורה נכונה.

התנהלות פיננסית נכונה של עצמאי, צריכה לקחת בחשבון מספר רבדים, וכולם צריכים להתחבר ביחד, בשביל לאפשר לו להיות מסוגל לבצע את עבודתו בראש שקט ובידיעה שהוא יכול לקיים את העסק שלו מחד, ומאידך הוא יכול להבטיח ביטחון כלכלי ארוך טווח למשפחתו ולו. במילים אחרות, התנהלות פיננסית נכונה קושרת בין העסק לבין החיים האישיים. הרי בסופו של דבר, אצל מרבית העצמאים, העבודה היא מקור ההכנסה העיקרי שמאפשר להם לקיים ולספק איכות חיים טובה.

 

איך עושים את זה בפועל?

בחלק זה נציג בפניכם מספר טיפים להתנהלות פיננסית נכונה עבור עצמאים. כל אחד יצטרך לבחון אותם על פי התנאים שעומדים לרשותו, הצרכים שלו מבחינה מקצועית ואישית ועל פי סדר העדיפויות הנכון עבורו.

איך עושים את זה בפועל

טיפ ראשון – לעבוד עם תקציב ותוכנית סדורים.

כל אדם צריך לדעת מה עומד לרשותו, מה התקציב שלו ולעבוד עם תוכנית הוצאות מותאמת להכנסות. בפרט עצמאים שאחראים על ניהול העסק שלהם. התוכנית תעזור להם לדעת מה עומד לרשותם, כמה הם יכולים להוציא, אילו מקורות הכנסה יש להם. זו התנהלות זהירה, שמרנית ונכונה. מי שעובד בלי תקציב מסודר ובלי תוכנית, עובד למעשה בצורה עיוורת ויתקשה לעמוד במסגרת היכולות שלו.

 

טיפ שני – לעולם לא לעשות משהו שחורג מהיכולות באופן חריג.

זה נכון שעסק צריך להוציא כסף בשביל להרוויח כסף, אך הדבר צריך להיעשות באופן סביר, מידתי. אסור לקפוץ מעל הפופיק ברמה כזו שעלולה להכניס אותו לצרות כלכליות שתמנע ממנו לפעול. ההתנהלות צריכה להיות מותאמת ליכולות.

 

טיפ שלישי – לא לשכוח פנסיה, קופות גמל, ביטוח חיים.

ההבדל הבולט בין שכיר לעצמאי, זה שהשכיר נהנה מפנסיה, ביטוחים וקופות גמל דרך מקום העבודה. הוא לא צריך להתעסק בזה. עצמאי צריך לדאוג לכך בעצמו. מי שרוצה להבטיח לו ולמשפחתו ביטחון כלכלי אחרי פרישה או חס וחלילה במקרה של אובדן כושר עבודה, וכן בעתיד הרחוק אם יזדקק לסכומים גבוהים באופן זמין, חייב לעשות קרן פנסיה, לרכוש ביטוח חיים, לפתוח תוכנית גמל או קרן השתלמות.

זו התנהלות כלכלית נכונה, שמשלבת בין הצד העסקי לצד האישי. כך מבטיחים ביטחון כלכלי למשפחה וגם אפשרות להמשיך ולעבוד בצורה סדירה ללא שום בעיה. טיפים אלו וטיפים נוספים אתם יכולים לממש בעזרת הצוות של אג'נדה פתרונות פיננסים. הצוות ישמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם את כל המידע הרלוונטי על התנהלות פיננסית נכונה של עצמאיים.

אתם עצמאיים 3 טיפים להתנהלות פיננסית נכונה

אולי תאהבו גם את