חיפוש

כל האמת על פטור ממס הכנסה

אנשים ששומעים על פטור ממס הכנסה, ישמחו מאוד לקבל באופן מיידי את הפטור הזה, ובצדק. פטור ממס הכנסה יכול להכניס סכומי כסף משמעותיים כמעט לכל אזרח במדינה. למרות שמדובר בפטור נחשק, רבים לא יודעים את הפרטים ההכרחיים עליו. הנה כל האמת על פטור ממס הכנסה.

 

מה התנאים המדויקים לקבלת פטור ממס הכנסה?

החוק מגדיר באופן ברור מהם התנאים המדויקים לקבלת פטור ממס הכנסה. אומנם יש קבוצה של מחלות המזכות בפטור ממס הכנסה במצבים שונים, אך מחלה היא לא הקריטריון הקובע לקבלת הפטור. לפי החוק, כדי לקבל את הפטור, על מגיש הבקשה לקבלת הפטור להיות עם לקות מסוימת המסיבה לו 90% נכות. אם מגיש הבקשה סובל מכמה לקויות שונות, הוא צריך שכל אחוזי הנכות של כולן ביחד יעמדו על 90% נכות או יותר מכך, שלפחות אחת מהנכויות עומדת על 40% נכות או יותר מכך.

פטור ממס הכנסה

קבלת פטור עקב מחלה

גם אזרחים שחולים במחלות קשות יכולים לקבל את הפטור. מחלות בכלי הדם ובלב, סוגים שונים של סרטן, מחלות הקשורות לכליות, למערכת העצבים או לריאות – כל אלו יכולים לזכות בפטור ממס הכנסה, בהינתן שהמחלה גורמת ללקויות באחוזי נכות כפי שתיארנו מקודם.

 

פטור ממס הכנסה לתקופה זמנית או קבועה

אדם שמקבל פטור ממס הכנסה יכול לקבל את הפטור לתקופה זמנית או לתקופה קבועה. הדבר תלוי באופן ישיר בלקות ממנה סובל מקבל הפטור. אם למשל יש צפי רפואי להחלמה של אותה לקות, האדם שמגיש את הבקשה לקבלת הפטור יקבל פטור זמני. פטורים זמניים יש להסדיר לקראת מועד התפוגה שלהם.

 

פטור מלא או חלקי ממס הכנסה

פטור ממס הכנסה יכול להיות פטור מלא, כלומר פטור מכל תשלום המס, או פטור חלקי, בו מקבל הפטור נדרש לשלם חלק מסוים מהמס. הדבר תלוי בגובה ההכנסה של מקבל הפטור ובאם הוא עובר את התקרה שקבועה בחוק.

פטור ממס הכנסה

איך מגישים בקשה לקבלת הפטור?

את הבקשה מגישים לרשות המיסים, שאחראית על בחינת הבקשה ועל הענקת הפטור למבקשים. ניתן להגיש את הבקשה בצורה מקוונת או בדואר, על ידי מילוי טופס בקשה לפטור ממס הכנסה.

 

קביעת אחוזי נכות

כאמור, קבלת פטור ממס הכנסה תלויה באחוזי הנכות של מבקש הפטור. אם נוצרה לכם נקות מסוימת, שאתם חושבים שמסיבה לכם נכות כלשהי, אתם צריכים לקבוע תור בוועדה רפואית של הביטוח הלאומי, שתקבע לכם אחוזי נכות אם היא תמצא לנכון.

 

האם ניתן לקבל סיוע בהשגת הפטור?

החוק מאפשר לאנשים שמעוניינים לקבל את הפטור, להסתייע בליווי מקצועי לאורך הליך קבלת הפטור. הם יכולים לקבל הכנה מאיש מקצוע או מגוף מקצועי לפני הוועדה הרפואית, ליווי במהלך הוועדה הרפואית וסיוע בהגשת הבקשה לרשות המיסים לקבלת פטור ממס הכנסה.

פטור ממס הכנסה

אולי תאהבו גם את