חיפוש

נעליים לתינוקות – האם לבחור מידה גדולה יותר

ילדים מביאים איתם שמחה, וגם הרבה הוצאות.

לכן הורים רבים נוהגים לקנות לילדיהם מידה אחת גדולה יותר בנעליים, מתוך מחשבה שכך הן ישמשו לזמן רב יותר ויחסכו להם הוצאה נוספת.

האם זה הדבר הנכון לעשות ואיך לבחור נכון נעליים לתינוקות?

 

מתי צריך לקנות נעליים לתינוק?

תינוקות עושים צעד עצמאי ראשון בין גיל שנה לגיל שנה וחצי. בתחילה רצוי לתת להם ללכת יחפים, אך לאחר שהליכתם מתייצבת כעבור שלושה חודשים לערך, אפשר להתחיל ולנעול להם נעליים. בגילאים הצעירים הללו כפות הרגליים מתפתחות וגדלות, ולכן חשוב לבחור נעל נכונה שלא תלחץ על כפות הרגליים ותעכב את ההתפתחות הפיזית ואת התפתחות ההליכה.

 

איך לבחור נעליים לתינוק?

כמו כל דבר שקשור בתינוקות, גם נעליים לתינוקות הפכו לטרנד, בו הורים חושבים שאם יקנו את המותגים הכי יקרים הם יכולים להיות רגועים. כמובן שאין מניעה לקנות נעליים ממותגות, אם עדיין מקפידים על הכללים החשובים בבחירת נעליים בשנים הראשונות לחיים:

  • סוליה – על סוליית הנעל להיות רכה וגמישה, ללא עקב או מדרס פנימי. מטרת הנעליים הינה להגן על כפות הרגליים של התינוק מפני חפצים חדים, מדרכות חמות וכל מה שיכול להזיק להן, אך חשוב שיאפשרו את המרחב לכף הרגל.
  • הליכה קלה – חשוב שהנעליים יהיו קלות משקל, כדי שלא יכבידו על התינוק בעת ההליכה. בנוסף, אם אין צורך ספציפי שאתם יודעים עליו, בחרו בנעליים נמוכות שישאירו את מרחב התנועה לקרסול.
  • מדידת המידה – את מידת הנעליים של התינוק בודקים כאשר התינוק עומד, כך יודעים שהנעל אכן מתאימה לו כאשר הוא הולך.

 

האם מותר לבחור מידה גדולה יותר בנעלי תינוק?

רצוי מאוד שלא. תינוק שנועל נעל שגדולה על מידותיו עלול לכווץ את אצבעות רגליו כדי שהנעל לא "תברח" לו מהרגל. אנו לא רוצים שהנעליים ימנעו מהתינוק ללכת כמו שצריך, שכן אלו חודשים קריטיים בהם ההליכה שלהם מתייצבת. כפות הרגליים שלהם גדלות מהר מאוד, ולכן באמת יש צורך לרכוש זוג נעליים חדש כל מספר חודשים, אך גם הנעליים הפשוטות ביותר יכולות לשרת את המטרה, אם הן עונות על הקריטריונים שציינו קודם.

 

לסיכום

קניית נעליים לתינוק צריכה להיעשות בכובד ראש. כאשר אתם בוחרים נעליים לתינוקות, עליכם לוודא שהיא נעל גמישה המאפשרת לתינוק טווח תנועה של כף הרגל, שהיא רכה ולא לוחצת, שהיא איננה כבדה ומכבידה עליו כאשר הוא הולך, ושהקרסול שלו נשאר חופשי. אל תתפתו לרכוש נעליים במידה גדולה יותר, על אף שקצב הצמיחה שלהם בגילאים הללו מהיר במיוחד. אם תקפידו על כל המאפיינים הללו, הנעליים שתנעלו לתינוק שלכם לא יקשו עליו לבסס את ההליכה, אלא יגנו עליו במקרים בהם הוא צריך הגנה ממזיקים חיצוניים.

 

הליכה ראשונה

אולי תאהבו גם את