חיפוש

האם כדאי לקבל ייצוג עו"ד בתביעה מול משרד הבטחון?

כאשר מתקיימת תביעה מול משרד הבטחון דורשים פיצויים מסוימים על נזק שנגרם, בין אם לגוף ובין אם לרכוש. לעיתים תכופות מדובר על תביעות שסכום הפיצויים בהן הוא הכרחי מאוד, למשל במידה והיו נזקי גוף, הפיצויים הכרחיים לטיפול רפואי דחוף. לכן, שווי הפיצויים שיתקבלו ומהירות התביעה הכרחיים.

לכאורה, מנגנון הגשת התביעות מול משרד הבטחון הוא כזה ובו כל אזרח, לא משנה אם יש לו השכלה משפטית או לא יכול להגיש את מסמכי התביעה. במסמכי התביעה מפורטים אילו מסמכים יש לצרף ואילו הערכות (על מנת לקבוע את סכום הפיצויים שיתקבל).

עם זאת, ניסיון החיים מראה כי התביעות שמוגשות על ידי אזרחים שלא קיבלו ייעוץ משפטי נוטות להידחות פעמים רבות יותר וגם כאשר הן מתקבלות לעיתים הן מתקבלות באופן איטי יותר ובאופן חלקי (לא כל הפיצויים מתקבלים).

במאמר זה יוסברו היתרונות השונים של הבחירה שכן לשכור עורך דין המתמחה בתביעות מול מערכת הבטחון.

 

היכרות עם המערכת

היתרון המרכזי של עורך דין המתמחה בתביעות נגד מערכת הבטחון הוא העובדה שעורך הדין פועל מול המערכת שנים רבות – הוא מכיר את השיטות של פקידי המערכת, את הנהלים ואת התקדימים השונים. בהתאם, ניתן לכלכל את הצעדים ולהעריך את סיכויי ההצלחה או הכשלון של התביעה.

 

הגשת המסמכים השונים

כאשר מגישים את המסמכים וטוענים את הטענות – מדובר על הליך משפטי לכל דבר ועניין. אדם שאין לו השכלה משפטית לא יודע כיצד טוענים טענות משפטיות תקפות ולכן באופן טבעי, הסיכויים שיקבלו את התביעה שלו נמוכים יחסית.

בנוסף, כאשר מגישים את המסמכים השונים, ישנה חשיבות רבה לסוג המסמכים וחוות הדעת המוגשות. מדובר לכאורה במסמכים שאמורים להורות דברים דומים, אולם גלום בהם הפוטנציאל לנצחון או הפסד בתביעה ולכן חשוב מאוד לבחור אותם בקפידה.

 

נוכחות והכנה לוועדות

לעיתים, כחלק מתהליך התביעה ישנה חובה לעבור אבחונים של וועדות מסוימות, למשל בתהליך קביעת אחוזי נכות משרד הבטחון. הכנה לוועדות האלו היא קריטית ויכולה להשפיע משמעותית על כמות אחוזי הנכות שיקבעו.

עורך הדין יודע להפנות ולהכין את חוות הדעת המתאימות לוועדה ובעיקר יודע לתדרך כיצד לענות על השאלות השונות שחברי הוועדה יכולים לשאול – זאת מתוקף הניסיון ארוך השנים עם התהליך וגם הגוף המשפטי של הוועדה.

 

מחיר

לכאורה, הבחירה ללכת לייעוץ משפטי היא בחירה יקרה. הלכה למעשה בכלל לא בטוח שזה הדבר הנכון. כאשר אזרח צריך להתמודד עם כל המסמכים בעצמו הדבר גוזל לו זמן רב שבו יכל לעבוד. עורך הדין בקיא ולכן הדבר לוקח לו זמן מועט יחסית.

לסיכום, ניתן לראות שהבחירה להיעזר בעורך דין מומחה היא בחירה שמייעלת את התהליך, הופכת אותו למהיר יותר ורווחי יותר.

 

זכוכית מגדלת

אולי תאהבו גם את