איך מתנהלת תביעת פיצויים בגין נזקי גוף?

הגשת תביעת פיצויים בגין נזקי גוף נועדה למטרת קבלת פיצויים, באופן חד פעמי, בעקבות נזקים גופניים. סכום התביעה בד"כ נקבע בהתאם לסיכוייה של התביעה להתקבל ובהתאם לגובה הפיצוי הנדרש ע"י התובע. בנוסף, סכום הפיצויים לרוב נקבעים בהתאם לגובה הנזק והסבל שנגרמו לתובע, בהתאם לאובדן יכולת ההשתכרות שנגרם לו ובהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו עבורו (במידה ונקבעו), עקב התאונה שעבר.

ב"נזקי גוף" הכוונה לפגיעות גוף שונות, לדוגמא: פגיעה כתוצאה מעבודה, פגיעה במהלך טיפול רפואי ועוד, כאשר כל פגיעה עשויה להיות מטופלת אחרת ע"י בית המשפט.

 

מה ההבדל בין הגשת תביעת נזיקין ובין תביעת נזקי רכוש?

ככלל, ישנן כמה הבדלים בין תביעת נזקי גוף ובין תביעת נזקי רכוש. דוגמא לכך ניתן למצוא באופן הגשת התביעה: בעוד שבתביעת נזיקין נדרש להגיש גם חוות דעת רפואית מצורפת, בתביעת נזקי רכוש ניתן להגיש חוות דעת מקצועית, שאינה רפואית ורק בשלב הגשת הראיות.

 

תהליך התביעה

לרוב, תביעת נזיקין מוגשת ע"י עורך דין בתחום, אשר מייצג א התובע. בכדי שיצליח התובע לקבל פיצויים באמצעות התביעה, עליו להוכיח קשר סיבתי בין הנזק שנגרם לו ובין התאונה שהוא עבר. בנוסף, עליו להגיש יחד עם התביעה – חוות דעת מאת רופא מומחה שבדק אותו. חוות דעת רפואית אמורה לכלול את חומרתו של הנזק ואת אחוזי הנכות (באם קיימים) עבור הנפגע.

  1. עורך הדין המייצג את התובע נדרש להקפיד לאסוף את המסמכים והנתונים הרלוונטיים לפגיעה של התובע וזאת בכדי שלבית המשפט תהיה השתקפות חדה בנוגע לנסיבות התאונה ולהשלכותיה כלפי התובע.
  2. כשמדובר בתביעה בגין רשלנות רפואית, עורך הדין המייצג נדרש להראות קשר סיבתי בין הטיפול הרפואי שקיבל התובע ובין הנזק שנגרם לו.
  3. כשמדובר בהגשת תביעה בגין נזק נפשי שנגרם לנפגע, יש לצרף לתביעת הנזיקין – חוות דעת מפסיכיאטר, אשר מעידה על קשר בין התאונה שעבר הנפגע ובין המצב הנפשי שממנו הוא סובל.

בכדי להגדיל את הסיכויים לקבלת פיצויים עבור נזקי גוף, בגין נזקי גוף שנגרמו בתאונה או בתקרית כלשהי, ישנה חשיבות להיעזר בייצוג של עורך דין מומחה בתחום, אשר יכול לקדם את התביעה וכמו כן, להגדיל את סכום הפיצויים שעשוי לקבל התובע באמצעותה.

 

דגשים בנוגע להגשת תביעת נזקי גוף

  1. בנוגע לאיסוף מסמכים רלוונטיים, חברות הביטוח ידרשו מהתובעים לצרף לתביעה כמה שיותר מסמכים המעידים לעל מצבם הבריאותי ו/או הנפשי וכיו"ב.
  2. מבחינת זמן הגשת התביעה, חשוב להקפיד להגיש את תביעת הנזיקין בטרם יעברו 7 שנים מהיום שבו התרחש הנזק. יחד עם זאת, ההמלצה היא להגיש את התביעה בתזמון נכון ולא מוקדם מידי, מאחר והיקף הנזק שנגרם עשוי להתבהר רק כעבור תקופה מסוימת. בתאונות דרכים, למשל, ישנם נזקים שעשויים להופיע לאחר כמה חודשים ולא מיד לאחר התאונה.

אולי תאהבו גם את

מה הפח הכי טוב
מה הפח הכי טוב?

בתי עסק, ארגונים, חברות ומוסדות ציבור, חייבים לבחור את הפח שהכי מתאים גם להם וגם לעובדים או לעוברי אורח. במאמר הבא נסביר מה ההבדל בין

קראו עוד »
4 דרכים להנציח את יקירכם
4 דרכים להנציח את יקירכם

הפרידה מהיקרים לליבנו היא אחד הרגעים המורכבים והעצובים בחיינו. אחת הדרכים להתמודד עם הכאב והאובדן היא להנציח את זכרם בצורה מכובדת וראויה. מהם אם כן

קראו עוד »
גולות מבריקות
איך מבריקים שיש

ניקיון של שיש צריך להתבצע תוך היכרות עם סוגי השיש השונים. שכן, מעבר למראה והעיצוב יש לכל שיש את התכונות הייחודיות שלו שמשפיעות על המרקם

קראו עוד »